Nowe niewidoczne pieniądze

Nowe niewidoczne pieniądze

Dla wielu ludzi zagadnienia związane z finansami często są niezrozumiałe. Boimy się po prostu poznawać nowe metody zarabiania bądź uzyskania funduszy głównie dlatego, że wiążą się one z pewnym ryzykiem. Skutecznie broniąc się przed tego typu wiedzą pozbawiamy się możliwości zarobienia uczciwych pieniędzy w bardzo prosty sposób.

Dobrym przykładem jest nowa waluta, czyli tzw. bitcoin. Jest to pieniądz, który znacznie różni się od naszym wyobrażeń.

Po pierwsze nie ma wersji papierowej. Na rynku nie funkcjonują żadne banknoty czy monety, które byłyby namacalnym odzwierciedleniem wspomnianej waluty. Choć sprawa może wydawać się nieco abstrakcyjna, to jednak tak naprawdę już od dłuższego czasu nie korzystamy z pieniędzy w formie papierowej tak jak dawniej.

Z Bitcoin korzystamy zatem tak samo jak z naszych kont internetowych, kart debetowych czy kredytowych. Kolejnym ważnym aspektem tej waluty jest to, że transakcje dokonywane są anonimowo. Dodatkowo nie ma centralnego systemu bankowego, nikt centralnie nie sprawuje nad tym systemem kontroli.

Nie jest on zależny od żadnego Państwa. Dotyczy to również kursu, który nie jest uwarunkowany polityką kraju, jego sytuacja gospodarczą czy inflacją. Wszystkie te czynniki odchodzą na bok.

Dzięki powstaniu nowej waluty możemy zarabiać realne pieniądze w sposób podobny jak na międzynarodowym rynku walutowym, lecz jednak warunki samej gry będą nieco inne. To wszystko jest wynik charakterystyki nowego pieniądza. Warto zatem zapoznać z nowymi możliwościami na zarabianie, bo mogą się one okazać dla nas idealne.

.